Literatūros ir kultūros almanacho „Baltija“ 2023 pristatymas

2024 balandžio 04 d. 17.30 / KMSVB Meno skyrius

Balandžio 4 d., ketvirtadienį, 17.30 val. kviečiame į konkurse „Klaipėdos knyga 2023“ dalyvaujančio literatūros ir kultūros almanacho „Baltija“ 2023 pristatymą ir susitikimą su autoriais ir rengėjais, kuris vyks Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J. Janonio g. 9). Dalyvaus Nijolė Kepenienė, Sondra Simanaitienė, Julija Baranova, Adomas Skiezgelas, Diana Latvė, Rita Kairienė ir kt.

Literatūros ir kultūros almanachas „Baltija“ yra Lietuvos rašytojų Klaipėdos skyriaus ir leidyklos „Druka“ drauge rengiamas leidinys. Pradėtas leisti 1984 m., almanachas jau nuo pat pradžių reprezentavo einamųjų metų Klaipėdos miesto kultūrinio ir socialinio gyvenimo aktualijas bei procesus, kurie svarbūs tiek pajūrio bendruomenės savivokai, tiek ir trečio pagal dydį Lietuvos miesto kultūrinio ir intelektinio indėlio į bendrą Lietuvos kultūrą permąstymui. Almanacho turinys orientuotas į profesionalaus meno pristatymą Klaipėdos ir pajūrio regione, į bendruomenių stiprinimą ir į paieškas jaunų perspektyvių autorių, kurie, paskelbę tekstus almanacho „Baltija“ puslapiuose, įgauna pasitikėjimo tolimesnei kūrybai.

2023 m. „Baltijos“ nuotaiką kuria Raimundo Urbono (1963-1999) fotografijos, palydimos menotyrininkės Danguolės Ruškienės straipsnio apie tragiškai žuvusio talentingo autoriaus gyvenimą ir kūrybą.

Atrasite tokius vardus kaip Arvydas Juozaitis (esė „Rašytojas ir gyvybė”), Evelina Zenkutė apie Klaipėdos dramos teatro kelių pastarųjų metų repertuarą, Kristina Jokubavičienė apie grafiko Augustino Virgilijaus Burbos kūrybą, Nida Gaidauskienė pristato savo mokytojo literatūrologo Marijaus Šidlausko įdirbį literatūros kritikos lauke, Aušra Kavaliauskienė tęsia lietuvininkų etnoso tyrinėjimus. Dėmesys skiriamas Sigito Benečio, Beno Šarkos, Daivos Kšanienės, Algirdo Boso, Vytauto Čepo, Clandestino asmenybėms, jų veiklai bei kūrybai.

Šalia jau gerai žinomų rašytojų vardų – Nijolės Kepenienės, Juozo Šikšnelio, Ritos Latvėnaitės-Kairienės, Algio Kuklio, Jūratės Sučylaitės, Valdo Aušros, Neringos Abrutytės ir kitų, įdomios kūrybinės atvertys – Ramutė Mcmendez, Birutė Skaisgirienė, Arūnas Marčauskas, Kristina Sadauskienė, Mindaugas Urbonas, Dominykas Matulionis ir kt.
2023 m. almanacho puslapiuose pristatomi Klaipėdos kultūros magistrai – šviesios atminties menotyrininkas Petras Šmitas, muziejininkė Olga Žalienė ir režisierius aktorius Valentinas Masalskis.

Ieškodami savikritiško požiūrio, 2023 m. „Baltijoje“ pateikiame klaipėdiečio portretą, kurį savaip interpretuoja Valdas Jencius.
Kiekvienas Klaipėdą mylintis arba norintis suprasti, kaip gyvenama šiame mieste, žmogus gali į rankas pasiimti „Baltiją“ ir atrasti bent vieną temą ar bent vieną autorių, kuris jam patiks ir suteiks informacinio bei emocinio turinio patirtį.

Ši knyga pretenduoja tapti populiariausia „Klaipėdos knyga 2023“. Už knygas balsuoti galima svetainėje www.biblioteka.lt/balsavimas arba „Kauno atžalyno“ padalinyje (Kauno g. 49, Klaipėda), kur eksponuojamos visos konkurse dalyvaujančios knygos.

Informavimo tikslais renginyje bus fotografuojama ir/ar filmuojama.

Dalintis: https://www.fb.com/events/1370803773585613

Renginio akimirkos