Klaipėdos miesto nekilnojamosios kultūros vertybės
PAIESKA

2016 – 2018 metais Klaipėdos Simono Dacho progimnazijos mokiniai ir mokytojai įgyvendino programos Erasmus+ projektą „Motion pictures at en exhibition“ („Judantis paveikslėlis parodoje“, MoPic). Pagrindinis projekto tikslas – kuriant virtualios realybės muziejų, ištyrinėti bei pažinti istorinius miesto architektūros objektus ir apie juos papasakoti panaudojant šiuolaikines priemones. Norėta naujam gyvenimui prikelti tai, kas sena, primiršta. Muziejaus pagrindas – senų bei naujų nuotraukų, dokumentinių reportažų, dailės kūrinių, muzikos ir filmų dermė. Dvejus metus projektą vykdė keturios šalys: Lietuva, Anglija, Katalonija (Ispanija) ir Alandų salos (Suomija).

Projekto metu mokiniai susipažino kaip kurti dailės ir meno kūrinius, panaudojant šiuolaikines technologijas. Su „Žaliojo ekrano“ pagalba buvo atrastas būdas kaip atgaivinti senas nuotraukas, kuriose pradeda veikti gyvi personažai. Mokiniai taip pat gilinosi kaip rinkti istorinę informaciją, filmuoti interviu, kurti muziką, montuoti vaizdo medžiagą. Visa tai buvo atlikta panaudojant pačias paprasčiausias priemones, kurias galima atrasti kiekvienoje šiuolaikinėje mokykloje, tai planšetiniai iPad kompiuteriai ir išmanieji telefonai.

Kiekviena partnerė šalis išsirinko po tris istorinius objektus, kurie tapo virtualaus muziejaus pagrindu. Projekto dalyviai Lietuvoje pasirinko tyrinėti Klaipėdos dramos teatrą, Klaipėdos centrinį paštą, Biržos tiltą ir burlaivį Meridianą. Projekto metu buvo siekiama sukurti virtualų muziejų, kuris skatintų atsigręžti į savo miesto istoriją ir kultūrą.

Projekto „MoPic“ virtualus muziejus: https://goo.gl/A1e4s4 

Projekto „MoPic“ virtualus muziejus, Klaipėdos turas: https://www.thinglink.com/video/1032297126576521219 

Projekto „MoPic“ tinklapis: https://steiner30.wixsite.com/mopic 

Apie projektą S. Dacho progimnazijos internetiniame puslapyje: http://www.sdachas.lm.lt/?page_id=9123