Klaipėdos miesto nekilnojamosios kultūros vertybės
PAIESKA

Naujienos

2016 – 2018 metais Klaipėdos Simono Dacho progimnazijos mokiniai ir mokytojai įgyvendino programos Erasmus+ projektą „Motion pictures at en exhibition“ („Judantis paveikslėlis parodoje“, MoPic). Pagrindinis projekto tikslas – kuriant virtualios realybės muziejų, ištyrinėti bei pažinti istorinius miesto architektūros objektus ir apie juos papasakoti panaudojant šiuolaikines priemones. Norėta naujam gyvenimui prikelti tai, kas sena, primiršta. Muziejaus pagrindas – senų bei naujų nuotraukų, dokumentinių reportažų, dailės kūrinių, muzikos ir filmų dermė. Dvejus metus projektą vykdė keturios šalys: Lietuva, Anglija, Katalonija (Ispanija) ir Alandų salos (Suomija).

Nuo rugpjūčio 1 d. Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka (Turgaus g. 8) vykdo projektą „Su/rasta Klaipėda“ ir kviečia atrasti savo miestą iš naujo, kurio metu vyksta: aktualios ir patrauklios istorinės paskaitos bei ekskursijų ciklai supažindinantys visuomenę su Klaipėdos miesto istorija, nuo mažens ugdant klaipėdiečių suvokimą, kodėl mums svarbus kultūros paveldas ir kaip turėtų būti jis saugomas. Daugiau informacijos apie projektą ir vykstančius renginius www.biblioteka.lt.

Skrydis virš Memelio

Projekto „Kitokia realybė bibliotekoje“ metu dronų pagalba biblioteka kartu su jaunimu pradėjo filmuoti Klaipėdos paveldo objektus. Pirmieji bandymai buvo mokomieji. Darbas bus tęsiamas ir ateityje.