Kviečiame rinkti populiariausią Klaipėdos metų knygą!

Tęsiant gražią tradiciją jau šešioliktus metus Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka organizuoja konkursą „Klaipėdos knyga 2021“, kur dėl populiariausios ir gražiausios titulo varžosi 35 pernai Klaipėdoje ir klaipėdiečių autorių išleistos knygos (viena jų turi tęsinį, dėl to konkurse dalyvauja kaip viena knyga). Kuri iš pateiktų knygų taps populiariausia, priklauso nuo Jūsų, skaitytojai, balsų.

Kviečiame susipažinti su knygomis pretendentėmis ir iki balandžio 24 d. aktyviai balsuoti internete www.biblioteka.lt arba 6 didžiuosiuose bibliotekos padaliniuose: „Kauno atžalyno“ padalinyje (Kauno g. 49), Meno skyriuje (J. Janonio g. 9), Suaugusiųjų aptarnavimo ir informacijos skyriuje (Turgaus g. 8), Jaunimo padalinyje (Tilžės g. 9), Pempininkų padalinyje (Taikos pr. 81A), Kalnupės padalinyje (Kalnupės g. 13). Planuojama, kad konkurso rezultatai bus skelbiami balandžio 27 dieną.

„Kauno atžalyno“ padalinyje (Kauno g. 49) eksponuojama unikali instaliacija „METŲ KNYGA“ (architektas Vladas Balsys) su audiogidu. Kviečiame aplankyti!

Bibliotekose vyksta knygų pretendenčių pristatymai:

Vasario 19 d., šeštadienį, 12.00 val.
Meno skyriuje (J. Janonio g. 9)
Knygos „Kas ten žino...“, dedikuotos Romui Žvaigždinui, pristatymas (sudarytojas Ernestas Žvaigždinas). Knygą išleido „Druka“. Renginio akimirkos

Vasario 24 d., ketvirtadienį, 17.00 val.
Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8)
Leidyklos „Eglė“ knygų pristatymas: Arvydo Daškaus rinktinė „Sidabrinė avelė“; ištraukos iš Šri Nisargadattos Maharadžo mokymų „Esu: Nisarga joga ir jos deimantinės vinys“ (sudarė RG Narajanas); Kazio Ramanausko prisiminimų knyga „Tas keleivis buvau aš“; Vladimir Zazubrin knyga „Skiedra: apysaka apie Ją ir apie Ją“; Rimanto P. Vanago „Skiedrų ganytojas: linksmai graudžios istorijos iš Valaukių miestelio (Lietuvos SSR, SSRS) šeimos gyvenimo“; Vytauto Poškos dailės kūrinių katalogas „Kūryba“.

Kovo 1 d., antradienį, 17.00 val.
Pempininkų bibliotekoje (Taikos pr. 81A)
Knygų „Laivų modeliai“ (sudarytojai ir tekstų autoriai Romualdas Adomavičius ir Edvinas Ubis) ir „Jūros skonis: žūklė Lietuvos priekrantėje 1900–1944 m.“ (sudarytojas Dainius Elertas) pristatymas. Leidėjas – Lietuvos jūrų muziejus.

Kovo 4 d., penktadienį, 17.30 val.
Meno skyriuje (J. Janonio g. 9)
Gintaro Grajausko eilėraščių knygos „Nykstamai menkų dydžių poveikis megastruktūroms“ pristatymas.

Kovo 8 d., antradienį, 17.00 val.
Bibliotekos feisbuko paskyroje @kmsvb
Virtualus Dariaus Musteikio romanų „Čia bus Mėmelio pilis“ ir „Mėmelio komtūro kalavijas“ pristatymas.

Kovo 9 d., trečiadienį, 16.00 val.
„Kauno atžalyno“ bibliotekoje (Kauno g. 49)
Broniaus Puidoko eilėraščių knygos „Dainuoju gyvenimą“ pristatymas. Leidėjas – S. Jokužio leidykla-spaustuvė.

Kovo 15 d., antradienį, 17.00 val.
Pempininkų bibliotekoje (Taikos pr. 81A)
Fotoalbumo „Donelaitis. Klaipėda. Sausio 1-oji“ (sudarytojas Antanas Stanevičius) pristatymas. Knygą išleido leidykla „Eglė“.

Kovo 16 d., trečiadienį, 17.00 val.
„Kauno atžalyno“ bibliotekoje (Kauno g. 49)
Editos Barauskienės knygos „Kovingoji Ėvė: kaip Ieva Simonaitytė gynė lietuviškumą ir gentainius“ pristatymas. Knygą išleido leidykla „Eglė“.

Kovo 18 d., penktadienį, 17.00 val.
„Kauno atžalyno“ bibliotekoje (Kauno g. 49)
Albumo „Grafai de Šuazel-Gufje: Plateliai – Papilys“ pristatymas (sudarytoja Edita Lansbergienė). Leidėjas – S. Jokužio leidykla-spaustuvė.

Kovo 22 d., antradienį, 17.00 val.
Meno skyriuje (J. Janonio g. 9)
Daivos Molytės-Lukauskienės eilėraščių knygos „Kaligrafijos eskizai“ pristatymas.

Kovo 24 d., ketvirtadienį, 17.00 val.
Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8)
Juozo Šikšnelio politinio trilerio „Jautrumo slenkstis“ pristatymas.

Kovo 29 d., antradienį, 15.00 val.
Jaunimo padalinyje (Tilžės g. 9)
Dainiaus Sobeckio esė rinkinio „Tikiu vadinasi bijau“ ir monografijos „Leonardo Andriekaus gyvenimas ir kūryba: asmenybės universalėjimas“ pristatymas.

Kovo 31 d., ketvirtadienį, 17.00 val.
Pempininkų bibliotekoje (Taikos pr. 81A)
Leidinio „Klaipėdos parko istorija“ (sudarytoja Jolanta Norkienė-Kokkalis) pristatymas. Knygą išleido „Libra Memelensis“.

Balandžio 1 d., penktadienį, 17.00 val.
Meno skyriuje (J. Janonio g. 9)
Reprodukcijų rinkinio „Kultjūra“ pristatymas. Leidėjas – „Kūrėjų sąjunga“.

Balandžio 1 d., penktadienį, 18.00 val.
Meno skyriuje (J. Janonio g. 9)
Reprodukcijų rinkinio „Dangė Dubline, o Džoisas Dangėje“ pristatymas. Leidėjas – „Kūrėjų sąjunga“.

Balandžio 5 d., antradienį, 17.00 val.
Pempininkų bibliotekoje (Taikos pr. 81A)
Vaido Banio knygos „Kėdainių dvaras: sustabdytos akimirkos“ pristatymas. Knygą išleido „Druka“.

Balandžio 7 d., ketvirtadienį, 17.00 val.
Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8)
Jūratės Sučylaitės monografijos „Prieš srovę: psichikos sveikata ir vertybės šiuolaikiniame pasaulyje“ ir Ingridos Baranauskienės vadovėlio „Negalia ir sveikatos priežiūra“ pristatymas.
Knygas išleido Klaipėdos universiteto leidykla.

Balandžio 12 d., antradienį, 17.00 val.
Pempininkų bibliotekoje (Taikos pr. 81A)
Leidinio „Iškylanti Klaipėdos istorija“ pristatymas. Knygą išleido „Druka“.

Balandžio 13 d., trečiadienį, 17.00 val.
„Kauno atžalyno“ bibliotekoje (Kauno g. 49)
Knygos „Noriu sugrįžti į Nidą: Lietuvių poetai apie Kuršių neriją“ (sudarytojas Julius Keleras) pristatymas. Leidėjas – Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešoji biblioteka.

Balandžio 14 d., ketvirtadienį, 17.00 val.
Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8)
Knygos „Macikai: atminties vieta Europos pakraštyje“ (parengė Hektoras Vitkus, Vygantas Vareikis, Edvinas Ubis, Justas Stončius) pristatymas. Leidėjas – Klaipėdos universitetas.

Maloniai kviečiame dalyvauti!