Atminties lavinimo ir koncentracijos mokymai bibliotekoje - nauja patirtis bibliotekininkams ir naujos galimybės gyventojams

2018-09-28

Atminties lavinimo ir koncentracijos mokymai bibliotekoje

Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka pradėjo įgyvendinti bendruomenėms (60+) skirtą projektą „SVEIKATOS KULTŪROS BAROMETRAS“, kurio tikslas – padėti senėjančiai visuomenei ugdyti sveikatos kultūrą, didinti sveikatos raštingumą ir žadinti blėstančią atmintį. Rugsėjo 18-19 d. mokymų metu bibliotekininkams buvo pristatyta partnerio Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto Estijoje ir Suomijoje įgyta patirtis - suaugusiųjų atminties ir koncentracijos lavinimo metodika bei išmanieji įrankiai ir mobiliosios programėlės. Lektorės Loreta Andziulienė ir Regina Dovidavičiūtė suteikė bibliotekininkams specialiųjų žinių ir apmokė juos mentalinės sveikatos gerinimo technikų, kurios daro teigiamą įtaką trumpalaikės/darbinės atminties gebėjimams ir leidžia ilgiau išlikti aktyviems socialiai ir profesinėje veikloje.

Įsisavinta metodika ir įgyta kompetencija bus taikoma vyresnio amžiaus gyventojų mokymuose, parengus specialią sveikatos raštingumo ir atminties lavinimo programą lietuvių ir rusų k. – „Sveikatos ir atminties piliulė". Dalyviai susipažins su populiariais atminties ir koncentracijos lavinimo metodais, šiuolaikiniais sveikatos informacijos paieškos šaltiniais, išbandys įvairius pratimus bei išmanių įrankių panaudojimą sveikatos gerovei. Mokymu metu bus taikomos žaidybinės-interaktyvios motyvacinės priemonės bei paskatinimo suvenyrai.

Mokymai prasidės 2018 spalio 16 d. ir tęsis iki pat 2019 balandžio mėn. Gyventojai jau kviečiami registruotis į mokymus: Pempininkų bibliotekoje (Taikos pr. 81A, tel. (8 46) 346301, lietuvių k.) ir Centrinėje bibliotekoje (Turgaus g. 8, tel. (8 46) 314723, rusų k.) arba užpildant elektroninę registraciją.

Projektą vykdo Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Projekto partneris Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitetas, Klaipėdos trečiojo amžiaus universitetas, Klaipėdos pagyvenusių žmonių asociacija, Lietuvos biblioterapijos asociacija, VšĮ Telšių vyskupijos Caritas Klaipėdos regiono globos namai, KU sveikatos mokslų fakultetas.

Mokymai nemokami

Nuotraukų galerija