Istorijos galiūnas

Kūrybinių, istorinių ir sportinių renginių ciklas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

Projekto tikslas – surengti tematiškai aktualų ir kartu atraktyvų renginį – Šimtmečio paminėjimą, sutelkiantį įvairaus amžiaus Klaipėdos apskrities gyventojus ir užsienio lietuvių bendruomenės narius, paskatinant dar kartą pasigilinti į Lietuvos praeities istorinius įvykius ir įvertinti jų įtaką šiandienos gyvenimo būdui bei pasvajoti apie šalies ateitį.

Terminas: iki 2018 m. rugpjūčio mėn.

Projektą remia: Lietuvos kultūros taryba ir LR Kultūros ministerija.

Projekto partneriai: oficiali Berlyno lietuvių bendruomenė, Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centras „Atviros jaunimo erdvės“, Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centras.

Trumpas projekto pristatymas. Šiuo projektu sieksime, kad istorinės knygos iš fondų pajudėtų pas skaitytojus, kad skaitytojai suvoktų jų teikiamą naudą ir svarbą ne tik asmeniškai tobulėjant, bet ir ugdant jaunąją kartą, savo vaikus. Planuojami renginiai:
1. „Pažink“. Savo skaitytojus skatinsime prisiminti, įvertinti, analizuoti šalies istorinius įvykius per skaitymą. Tuo tikslu bus parengta kilnojama „100 Lietuvos istorijai svarbiausių spaudinių“ paroda, kuri keliaus į Klaipėdos miesto mokyklas. Bibliotekoje vyks susitikimai su istorikais, istorinių romanų autoriais. Bus organizuojami protų mūšiai Lietuvos istorijos temomis.
2. „Švęsk“. Kovo 11-osios paminėjimas ir Mindaugo karūnavimo dienos (liepos 6 d.) šventė. Jos metu bus surengta intelektualinė-kūrybinė-sportinė olimpiada „Istorijos galiūnas“. Ji vyks Klaipėdos miesto centre (Karlskronos aikštėje). Šio renginio metu skirtingose amžiaus grupėse bus renkami istorijos galiūnai, stiprūs ne tik istorinėmis žiniomis, bet galintys už jas pakovoti sportinėse, kūrybinėse, loginėse varžytuvėse.
3. „Kurk“. Per kūrybinę veiklą bandysime prognozuoti Lietuvos ateitį. Meno skyriuje bus organizuojami kūrybiniai užsiėmimai, kurių metu istorinės žinios bus transformuojamos ir vizualizuojamos. Po kūrybinių užsiėmimų bus organizuojama virtuali sukurtų kūrinių paroda.

Tikimasi, kad pasibaigus šiam projektui, jaunos šeimos, auginančios vaikus, ne tik ugdys juos žingeidžiais ir atsakingais savo šalies piliečiais, patys aktyviai dalyvaus socialiniame ir politiniame Lietuvos gyvenime, bet ir įgis istorinių žinių, praplės savo kūrybinių raiškų arsenalą, suras naujų ir patrauklių Valstybinių švenčių šventimo būdų.

Projekto vadovė:
Direktorės pavaduotoja
Eugenija Koveckienė
Telefonas: (8 46) 314722
El. paštas: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.