Konkursai, projektai

„Ateities laboratorija“ atvira besidomintiems 3D modeliavimu, elektronika ir skraidyklėmis

2016-11-25

„Ateities laboratorija“ atvira besidomintiems 3D modeliavimu,  elektronika ir skraidyklėmis

Kiekvienas jaunas žmogus, rinkdamasis specialybę dažnai svarsto, abejoja, neapsisprendžia, bijo. Todėl bibliotekoje, kur pasiekimai nevertinami pažymiais, siekiama sužadinti domėjimąsi inžineriniais mokslais ir motyvuoti ne formulėmis ar teorijomis, bet praktiniais užsiėmimais, suteikiant galimybę išbandyti naujausias technologijas, atrasti savo gebėjimus informacijos ir ryšių technologijų (IRT) srityje.

Kaip veikia 3D spausdintuvas? Kaip išgauti įvairias figūras: papuošalus, suvenyrus ir net architektūrinius maketus? Kuo ypatinga Arduino ir Little bits elektronika? Į visus šiuos klausimus ieškome atsakymų kartu: eksperimentuodami, kurdami, klysdami. Todėl pirmieji baigę mokymus moksleiviai pripažino, kad technologijos mokslai tikrai nėra nuobodūs – čia gimsta šimtai įdomiausių idėjų. Dovydas Vadišius iš Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijos 8d klasės teigia, jog „bibliotekoje tokios naujos technologijos kaip 3D modeliavimas – jis nesitikėjo rasti“, jo bendramokslis Dylan Petreikis iš 8c pradėjęs mokytis 3D technologijų, negalėjo atsispirti ir vėliau prasidėjusiems skraidyklių mokymams – „rekomenduočiau visiems ateiti ir išbandyti, tikrai nepasigailėsite“. Jam antrina ir Justinas Steponėnas iš Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos 8a klasės, kuris sako, jog „labai laukiu ir kitų tokių inovatyvių mokymų“.

„Ateities laboratorija“ yra atvira Klaipėdos moksleiviams, studentams, mokytojams, verslo atstovams bei jų įvairioms iniciatyvoms: surengti neįprastą pamoką ar paskaitą, pasipraktikuoti draugų grupėje ar individualiai. Šiuo metu į mokyklas iškeliauja projekto metu moksleivių sukurtas 3D maketas „Sumanus vandens miestas“. Mielai laukiame norinčių priimti. Daugiau informacijos el. paštu Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. arba tel. 8-46 314728.

Ką daryti tiems, kurie domisi naujausiomis technologijomis, bet nori išbandyti jas ne ilgas valandas sėdėdami prie kompiuterio ir mokydamiesi, bet tuoj pat, vos įžengę į biblioteką? Jaunimo skyrius yra paruošęs ir tokias veiklas. Naujausi bibliotekos įrenginiai – bepilotės skraidyklės (dronai). Bibliotekininkės supažindins su skraidyklių valdymu, o po to bus galima skraidyti, lenktyniauti, daryti originalias asmenukes ir pramogauti bibliotekoje savarankiškai. Mielai pravesime praktinę informacinių technologijų pamoką Jūsų mokykloje „Dronų technologijos ir galimybės“.

Jeigu norite praleisti laisvalaikį su draugais ne namuose, turbūt net nepagalvojote, kad bibliotekoje galima žaisti krepšinį, važiuoti lenktynėse, dalyvauti šokių konkurse ar groti gitara miniai klausytojų? Visa tai yra įmanoma. Taip pramogauti kviečiame pristatydami Xbox žaidimų konsolę su populiariaisiais žaidimais. Suderinkite norimą laiką su Jaunimo skyriaus darbuotojais ir leiskite savo laisvalaikį bibliotekoje.

Pasibaigus „Bibliotekos pažangai 2“ projektui, „Ateities laboratorijos“ veiklos tęsiamos įgyvendinant LR Kultūros ministerijos finansuojamą projektą „Kitokia realybė bibliotekoje“. Informacinis rėmėjas dienraštis „Klaipėda“.