Biblioteka pripažinta „Partnerysčių biblioteka 2017“

2018-04-24

Biblioteka pripažinta „Partnerysčių biblioteka 2017“

Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka dalyvavo Viešųjų bibliotekų ir jų padalinių metų nominacijų skyrimo konkurse ir buvo pripažinta „Partnerysčių biblioteka 2017“ už iniciatyvas telkiant bendruomenę, veiklas, mažinančias socialinę atskirtį, bendradarbiavimą su įvairiomis institucijomis. Konkurso organizatorius – Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija.

Partnerysčių nominacijai iš gausybės 2017 m. įvykdytų programų buvo pristatyti du sėkmingiausi bibliotekos projektai:

  1. Didžiulio pasisekimo sulaukęs socialinės integracijos, pilietiškumo ir bendruomenių aktyvumo didinimo projektas „Nugalėk elektroninių paslaugų baimę“. Biblioteka, pirmą kartą kartu su el. paslaugas gyventojams teikiančiomis įmonėmis (Sodra, VMI, Registrų centras, Lietuvos paštas, Swedbank, Eurovaistinė, Keleivinis transportas, Barbora, Lietuvos dailės muziejus, Lietuvos aklųjų biblioteka ir Klaipėdos miesto savivaldybė), viešinimo ir privačiomis kompanijomis susivienijo bendrai pilietinei-socialinei iniciatyvai – paskatinti vyresnio amžiaus žmones aktyviau naudotis valstybės institucijų, įstaigų ir viešosiomis elektroninėmis paslaugomis, drauge nugalėti baimes ir saugiai kurti skaitmeninę visuomenę.
  2. Interaktyvi bibliotekos palapinė – projektas, kuris prisidėjo ne tik prie kultūros kvartalo įveiklinimo Klaipėdos senamiestyje, darnios ir sumanios visuomenės kūrimo, bet ir praturtino Klaipėdos – Lietuvos kultūros sostinės programą. Kartu su kitomis kultūros ir meno įstaigomis, puikiais partneriais ir rėmėjais sukūrėme naują bibliotekos modelį – gyvą, atvirą ir bendradarbiaujančią biblioteką, kur nėra sienų, nėra skaitytojo bilietų, nėra ir tvarką reglamentuojančių taisyklių.

Būtent šie projektai tapo savotiška siekiamybe mums patiems. Sociumui aktualių temų atpažinimas ir transformavimas į savalaikius projektus jau tapo bibliotekos kasdienybe, tačiau pasiekta paslaugų kokybė ir užsitarnautas skaitytojų bei kitų bendruomenės narių pasitikėjimas mus ypač įpareigoja. Akivaizdu, kad kasdien turime tapti ne tik sumanesni, bet ir dėmesingesni esantiems aplink mus.


Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos
direktorė Bronislava Lauciuvienė
www.biblioteka.lt


Nuotraukų galerija