Lietuvos šimtmečio minėjimas Pempininkų bibliotekoje

2018-02-21

Lietuvos šimtmečio minėjimas Pempininkų bibliotekoje

Praėjusią savaitę visa Lietuva ūžte ūžė nuo valstybės atkūrimo šimtmečio renginių. Ne išimtis ir Pempininkų biblioteka. Vasario 12 d. Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Pempininkų padalinyje (Taikos pr. 81A) įvyko renginys „Dovana Lietuvai iš širdies“, skirtas šiai mūsų šaliai svarbiai datai paminėti.

Į renginį susirinko gausus lankytojų būrys, kuris ne tik klausėsi Klaipėdos miesto bendrijos „Artritas“ vokalinio ansamblio „Pušelė“ atliekamų skambių dainų, bet ir dainavo kartu su atlikėjomis.

Renginio metu nuostabias Bernardo Brazdžionio eiles skaitė Eugenija Skopovienė, o istorikas dr. Hektoras Vitkus kalbėjo apie Vasario 16-osios aktą ir jo reikšmę. Sveikinimo žodį tarė ir Klaipėdos miesto bendrijos „Artritas“ vadovė Sigita Kurmelienė.

Taip pat susirinkusieji grožėjosi senjorų šokių kolektyvo „Akredus“ pasirodymu.

Jau kitądien, vasario 13 d., Pempininkų bibliotekoje vyko Alfonso Staponkaus knygos „Einu žeme“ pristatymas. Jame dalyvavo autorius, knygos leidėjas Antanas Stanevičius ir Klaipėdos Šv. Kazimiero bažnyčios choras.

Nors šio renginio vykimo priežastis – dalyvavimas konkurse „Klaipėdos knyga – 2017“. Tačiau drąsiai galima teigti, kad šis pristatymas buvo skirtas ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, nes dainų ir poezijos knygoje „Einu žeme“ klaipėdietis Alfonsas Staponkus rašo apie gimtinę, Tėvynę , kuri autoriui itin brangi. Be to, visi susirinkusieji dainavo kartu su choristais, o paskutinį kūrinį visi sudainavo net atsistoję ir susikabinę rankomis.

Reikia paminėti, kad Pempininkų bibliotekoje Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti kovo 9 d. vyks dar vienas renginys „Lietuvybės puoselėjimas šeimose“. Renginio metu bus atidaroma vaikų dailės darbų paroda pagal lietuvišką poeziją.

Nuotraukų galerija