Į Klaipėdą pakvietė Žemaitijos rašytojų bendrijos „Poezijos pavasaris“

2017-04-19

Į Klaipėdą pakvietė Žemaitijos rašytojų  bendrijos „Poezijos pavasaris“

Paskutinįjį kovo mėnesio penktadienį į Klaipėdos miesto savivaldybės viešąją biblioteką kuriančius ir kūrybai neabejingus žmones sukvietė Žemaitijos rašytojų bendrijos „Poezijos pavasaris“.

Renginio metu ne tik skambėjo eilės, prasmingos mintys, sveikinimų žodžiai, bet buvo prisiminti ir svarbiausi bendrijos veiklos akcentai. Juos puikiai iliustravo sėkmingai įgyvendinto projekto „Aidai nuo Baltijos jūros krantų“ metu sukurtas filmas, kuriame užfiksuotos renginių akimirkos, senųjų Melnragės kapinių tvarkymo darbai, vyresniosios kartos atstovų prisiminimų fragmentai.

Kūrybą skaitė ne tik Žemaitijos rašytojų bendrijos nariai, bet ir kiti renginio svečiai – poetai. Bendrijos pirmininkė Virginija Kairienė pasidžiaugė galimybe pabūti kartu, įsiklausyti į kitų kūrybą ir išsakytas mintis, poetams linkėjo kūrybinio įkvėpimo ir prasmingų darbų. „Kiekvieną kuriantį žmogų galima palyginti su saule. Jis dalinasi savo vidine šviesa ir šiluma“, – kalbėjo kartu su V. Kairiene renginį vedusi Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir bibliografijos skyriaus vedėja Loreta Liutkutė. Kuriančių žmonių sugebėjimą įžvelgti tai, ko nesugeba pamatyti kito žmogaus akys, perteikti subtilų minties ir jausmo derinį taikliai apibūdino poetės Ritos Bijeikytės-Gatautės žodžiai. „Poetams reikia jautrios širdies“, – teigė poezijos knygų autorė.

2015–2016 metais Žemaitijos rašytojų bendrijos nariai galėjo pasigirti nemažu kūrybos derliumi: skaitytojus pasiekė Teresės Ūksienės knygos: „Gandro būstas“, „Svečiuose pas voveraites“ ir „Laimink, Dieve, Lietuvą“; Dalios Žibaitienės „Tarp dienos ir nakties“; Onos Bareikaitės-Jarušaitienės „Nuo sutemų iki aušros“; Ritos Bijeikytės-Gatautės „Kai susitinkame“ ir „Kalbinu Žemę, Motiną, Tėvynę“; Anatolijaus Žibaičio „Gardamo istorijos vingiai“; Vėjo motės knyga „Braškių uogų skonis“; Marijonos Birutės Kudulytės-Navakauskienės „Lekavos žaltys“ ir „Sulinkų pelkės pilis“; Jono Tarasevičiaus „Tarp lauko gėlių “ ir „Pėdos”.

2015 m. vykdytas Lietuvos kultūros tarybos finansuotas projektas, kurį įgyvendinus buvo išleista knyga „Išlikom savimi – skirtingi“. Klaipėdos miesto savivaldybės Kultūros skyrius skyrė dalinį finansavimą projektui „Laisvės žodžiai“. Jį įgyvendinant neįgalieji, pagyvenę žmonės, jaunos šeimos, vaikai, gyvenantys Klaipėdoje, galėjo pasidžiaugti kultūriniu užimtumu, užsiėmė menine kūryba.

Jau minėto Klaipėdos miesto savivaldybės Kultūros skyriaus finansuoto projekto „Aidai nuo Baltijos jūros krantų” metu pirmojoje Melnragės gyvenvietėje įsikūrusiai bendruomenei Žemaitijos rašytojų bendrija organizavo renginius, kurie padėjo suprasti, kokios yra kuršių, memelenderių ir lietuvininkų-šišioniškių istorijos ypatybės, gyvenimo būdo autentika, iš kurių susiformavo unikalus Klaipėdos krašto gyvensenos ir kultūros paveldas. Atkreiptas dėmesys į tai, kaip reikia saugoti savo gyvenimą nuo jūros stichijų, išskirtinę gamtą – nuo pramonės invazijos, nuo poilsiautojų barbariškumo, valdininkų savivalės.

Prasmingi Žemaitijos rašytojų bendrijos veiklos rezultatai įkvepia naujiems darbams, o „Poezijos pavasario“ metu paskleistos teigiamos emocijos, laukti ir šiltai žmonių sutikti kūrėjai įrodo, jog poezija aktuali ir reikalinga šių dienų visuomenei, tik būtina į ją įsiklausyti ir atrasti iš naujo.

Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir bibliografijos skyriaus vedėja Loreta Liutkutė 


Nuotraukų galerija