Savanoris kviečia į Python programavimo kursus

2018-10-05

Savanoris kviečia į Python programavimo kursus

Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Jaunimo skyriuje (Tilžės g. 9) prasidėjo nemokami Python programavimo kalbos kursai (rusų arba anglų kalbomis), kuriuos veda bibliotekoje savanoriaujantis ukrainietis Andrii Tuzhykov. Tai itin universali kalba, su kuria galima sukurti beveik viską – nuo paprastų programų, svetainių ir žaidimų iki programinės įrangos. O jos lankstumas leidžia tai daryti greitai, paprastai ir efektyviai. Mokymai vyks pirmadieniais ir ketvirtadieniais. Visus norinčius kviečiame registruotis tel. (8 46) 314728 arba elektroniniu būdu.

Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka nuo 2015 metų priima savanorius, dalyvaujančius Europos savanorių tarnybos projektuose pagal Erasmus+ programą. Pagal šią programą ankstesniais metais bibliotekoje dirbo savanorės iš Armėnijos, Italijos, o šiais metais bibliotekoje savanoriauja ukrainietis Andrii Tuzhykov, teorinės fizikos magistras, devyniems mėnesiams savo miestą Černavcy (Ukraina) iškeitęs į Klaipėdą.

Į mūsų klausimus, kodėl savanoriauja, ir kodėl Klaipėdoje, Andrii atsakė „Daugelis manęs to klausia.... Kadangi mano išsilavinimas technologinis ir mano projektas „Technologinės inovacijos Lietuvos bibliotekose“, nusprendžiau, kad galiu būti naudingas, nes esu įsitikinęs, kad bibliotekos žinių įgijimo procese gali atlikti mediatoriaus ir fasilitatoriaus rolę. Be to, patinka keliauti, pažinti naujas vietas, naujas kultūras ir naujus žmones“.

Dirbdamas bibliotekos Jaunimo skyriuje Adrii Tuzyhykov organizavo Java programavimo kursus moksleiviams, mokė dirbti su technologiniais įrenginiais: 3D spausdintuvu, dronais, LittleBits – mikroelektronikos rinkiniu pradedantiesiems, kitais technologiniais įrenginiais, organizavo pokalbių anglų kalba susitikimus. Po trumpos pertraukos, likus dar dviem mėnesiams iki savanorystės pabaigos, Andrii vėl kviečia visus norinčius mokytis programavimo, šį kartą populiaria Python programavimo kalba, kurią, jo nuomone, gali įsisavinti ir pradedantieji, ir pažengę programuotojai.