Dokumentinio filmo „MOČIUTE, GUTEN TAG!” peržiūra

2018-09-12

Filmų vakarai bibliotekoje

Rugsėjo 20 d. 17.00 val. Klaipėdos miesto savivaldybės viešojoje  bibliotekoje (Turgaus g. 8) kviečiame į dokumentinio filmo „Močiute, Guten Tag!“ peržiūrą. Iš ciklo „Filmų vakarai bibliotekoje“. Filmo  kūrybinė  grupė: autorės ir režisierės – Jūratė Samulionytė, Vilma Samulionytė; prodiuserės: Ieva Norvilienė (TREMORA, Lietuva) ir Dagmar Blume-Niehage (DAGSTAR FILMS, Vokietija);

operatorius – Audrius Zelenius; garso režisierius – Martynas Tamulis; kompozitorius – Markus Aust; montažo režisieriai: Linas Grubys, Nele Jeromin; montažo konsultantė – Gesa Marten; filmą finansavo: Lietuvos kino centras, Film-&Medienstiftung NRW, FFA Filmförderungsanstalt.

Filme pasakojama apie tai, kaip dvi seserys – režisierė ir fotografė – leidžiasi į močiutės praeitį, kupiną neatsakytų klausimų. Karas, bėgimas į Vokietiją, paslaptingas mylimasis ir lemtingi gyvenimo apsisprendimai – su kiekvienu žingsniu klausimų tik daugėja, o artimiausi šeimos nariai vienas po kito atsitveria tylos siena. Kas slepiama ir kodėl taip sunku prabilti? Laukia ilga kelionė, kur keliaujama dviem kryptimis: kito žmogaus ir savęs link.
„Ilgainiui šeimose susiklosto nevertinami santykiai, kasdienės rutinos ir nekvestionuojami ritualai. Šis filmas – tyrimas ir atsirado iš poreikio kalbėti, suprasti, kas buvo nutylėta per daugiau nei šimtą metų, – sako renginio režisierės. – Pradėjus filmuoti iškilo daugiau klausimų nei atsakymų, bet atsirado ir intriga, kad realybė gali nuvesti ten, kur joks scenarijus ar režisūra nenukels“.