18-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė

2018-04-20

18-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė

Lietuvos bibliotekininkų draugija 2018 metų balandžio 23–29 dienomis skelbia 18-ąją, Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę „Kartu mes kuriame ateitį“. Kviečiame dalyvauti Klaipėdos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyksiančiuose renginiuose, edukaciniuose užsiėmimuose, akcijose.

KONKURSAI IR EDUKACINĖS EKSKURSIJOS

Jaunimo skyriuje (Tilžės g. 9)
Balandžio 23–27 d. „Tavo žingsniai bibliotekoje“. Edukacinė ekskursija moksleiviams po bibliotekos lobynus, linksmos varžytuvės ir technikos naujovių desertas. Trukmė iki 2 val. Registracija 5–12 klasių moksleivių grupėms tel. (8 46) 314728. 

Jaunimo skyriuje (Tilžės g. 9)
Balandžio 23 d. – gegužės 27 d. skelbiamas fotografijos konkursas moksleiviams „Pa(si)kadrinam? pagauk mane skaitant!“. Nufotografuok originalų, crazy skaitymo momentą ir apibūdink jį citata iš patinkančios knygos. Kokybiškas fotografijas su tekstais siųsk el. paštu Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. . Savo kūrinių ieškok Jaunimo bibliotekos Facebook paskyroje ir rink patinka. Būk geriausias! Patek į parodą ir tapk nugalėtoju! Tavęs laukia prizai ir siurprizai. Nepamiršk susipažinti su konkurso nuostatais www.biblioteka.lt

Vaikų centre „Pelėdžiukas“ (Tilžės g. 11)
Balandžio 23–28 d. „Įdomioji biblioteka ir aš“. Kviečiame smagiai bei turiningai praleisti laiką bibliotekoje (registruotis tel. (8 46) 256224):
• 1–4 klasių moksleivių grupėms siūlome pažaisti grindų žaidimą ir susipažinti su bibliotekos veiklomis bei čia teikiamomis paslaugomis.
• Darželių priešmokyklinėms grupėms pristatysime stebuklingą pasakų lagaminą „Batuotas katinas”. Kartu skaitysime pasaką, vaidinsime ir atliksime linksmas užduotis.

RENGINIAI IR PARODOS SUAUGUSIEMS

Balandžio 23 d.

Jaunimo skyriuje (Tilžės g. 9)
Balandžio 23 d. 16.00 val. „Jaunimas ant karštosios kėdės sodina...“ poetą, dramaturgą, aktorių, režisierių Alvydą Šlepiką.

Klaipėdos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8)
Balandžio 23 d. 17.00 val. Kilnojamosios parodos „100 reikšmingiausių knygų apie lietuvos istoriją“ pristatymas. Parodą pristatys Vytauto Didžiojo gimnazijos istorijos mokytojas ekspertas Vaidas Pamparas (pagal Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą „Istorijos galiūnas“).

Balandžio 24 d.

Jaunimo skyriuje (Tilžės g. 9)
Balandžio 24 d. 15.30 val. Respublikinis ilgalaikis patyriminis projektas „Pasipriešinimo kovų istorija: laisvas žmogus visuomenėje, kultūroje ir literatūroje“. Interaktyvus renginys jaunimui, skirtas Adolfo Ramanausko-Vanago metams paminėti. Su jaunimu bendraus žurnalistas ir rašytojas Mindaugas Milinis.

Meno skyriuje (J. Janonio g. 9)
Balandžio 24 d. 17.30 val. Pokalbių svetainėje „Po toršeru“ susitikimas su grafike, knygų iliustruotoja, japonų kalbos vertėja ir dėstytoja Lina Itagaki

Miško bibliotekoje (Kretingos g. 61)
Balandžio 24 d. 17.00 val. Susitikimas su poete Irena Stražinskaite-Glinskiene ir knygos „Dievo karvytė“ pristatymas.

Pempininkų bibliotekoje (Taikos pr. 81A)
Balandžio 24 d. 17.00 val. Koncertas „Nuo folkloro iki klasikos“. Dalyvauja Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Eduardo Balsio menų gimnazijos moksleiviai ir Etnokultūros centro kolektyvas „Kuršiukai“.

Klaipėdos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8)
Balandžio 24 d. 17.30 val. Paskaita „Jaunystės formulė. Energija ir sveikata iš Vydūno ir šiuolaikinės perspektyvos“. Lektorius – Darius Ražauskas, asmeninio efektyvumo treneris, įkvepiantis daugybę lietuvių visame pasaulyje.

Kalnupės bibliotekoje (Kalnupės g. 13)
Balandžio 24 d. Akcija „Iš rankų į rankas“. Skaitytojai, tarpininkaujant bibliotekininkams, dovanoja knygas Klaipėdos miesto universitetinės ligoninės bibliotekai ir Klaipėdos miesto nakvynės namams.

Balandžio 26 d.

Kalnupės bibliotekoje (Kalnupės g. 13)
Balandžio 26 d. 15.00 val. Edukacija šeimai „Nauji apdarai senai knygai“. Kviečiame atsinešti savo mėgstamą, bet nuo skaitymo ir kitų negandų pavargusią knygą ir kartu su knygriše tapti knygų daktarais.

Meno skyriuje (J. Janonio g. 9)
Balandžio 26 d. 17.30 val. Paskaitų ciklo „Šiuolaikinė architektūra“ III-ia paskaita. Lektorius – architektas, profesorius Algis Vyšniūnas.

Balandžio 27 d.

Pempininkų bibliotekoje (Taikos pr. 81A)
Balandžio 27 d. 11.00 val. Edukacinio leidinio „Šeimos knyga“ pristatymas ir susitikimas su viena iš knygos autorių, muzikos pedagoge Lolita Piličiauskaite-Navickiene. Leidinys skirtas būsimoms mamoms, mažylius auginantiems tėvams, seneliams, ankstyvojo ugdymo pedagogams. 

Meno skyriuje (J. Janonio g. 9)
Balandžio 27 d. Japonijos kino festivalis:
14.00 val.  „Virtuvės samurajai“ (2013 m., rež. Asahara Juzo, 121 min.),
16.30 val. „Romos termos“ (2012 m., rež. Hideki Takeuchi, 108 min.),
18.45 val. „Mamešiba“ (2009 m., rež. Toru Kamei, 106 min.).
Japonijos ambasada Lietuvoje kartu su Japonijos fondu skelbia jau tradicija tapusį 17-ąjį Japonijos kino festivalį. Maloniai kviečiame nepraleisti progos ir pasimėgauti japonišku kinu Klaipėdoje.

RENGINIAI IR PARODOS VAIKAMS

Balandžio 23 d.

Vaikų centre „Ruoniukas“ (Kalnupės g. 13)
Balandžio 23 d. 10.00 val. Edukacija „Laisvė skaityti“. Skaitysime, žaisime, diskutuosime ir švęsime Pasaulinę knygos dieną kartu su Klaipėdos „Medeinės“ mokyklos ugdytiniais.

Vaikų skyriuje (Danės g. 7)
Balandžio 23 d. 10.30 val. Literatūrinis rytmetis „Markizo karabaso pėdsakais“.

Vaikų centre „Pelėdžiukas“ (Tilžės g. 11)
Balandžio 23 d. – gegužės 18 d. eksponuojama Klaipėdos „Vitės“ pagrindinės mokyklos mokinių piešinių paroda „Pasitinkant geltonus šuns metus“.

Balandžio 24 d.

Vaikų centre „Gerviukas“ (Taikos pr. 81A)
Balandžio 24 d. 10.00 val. Susitikimas su Klaipėdos regioninio karo prievolės ir komplektavimo tarnybos kariais, kurie papasakos apie savo darbą, pademonstruos karinę ekipuotę bei pasidalins mintimis apie tai, kaip galime kurti Tėvynės ateitį kartu.

Vaikų skyriuje (Danės g. 7)
Balandžio 24 d. 12.00 val. Susitikimas su vaikų rašytoja Evelina Daciūte.

Balandžio 26 d.

Vaikų centre „Gerviukas“ (Taikos pr. 81A)
Balandžio 26 d. 10.30 val. Klaipėdos miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų auklėtinių keramikos darbų parodos-konkurso „Keramikų pavasaris“ atidarymas. Paroda veiks iki gegužės 30 d.

Vaikų centre „Pelėdžiukas“ (Tilžės g. 11)
Balandžio 26 d. 16.00 val. Klaipėdos Prano Mašioto progimnazijos ir „Žemynos“ gimnazijos moksleivių keramikos darbų parodos „Namas“ atidarymas. Paroda veiks iki gegužės 25 d.

Vaikų skyriuje (Danės g. 7)
Balandžio 26 d. 17.30 val. „Greitasis skaitymas ir talentų atskleidimas“. Sužinosite kaip mokiniams efektyviai pritaikyti greitojo skaitymo metodikas pamokose ir namuose. Susipažinsite su vaikais, kurie tuo jau naudojasi. Pamatysite jų įspūdingus mokymosi rezultatus bei talentus. Lektorė Vida Daukšienė. Koncertuos jaunieji talentai.

Balandžio 27 d.

Vaikų centre „Ruoniukas“ (Kalnupės g. 13)
Balandžio 27 d. 10.00 val. „Vaikų linkėjimai gamtai“. Visi kartu po saule ir dangum iš įvairiausių gamtinių medžiagų dėliosime pavasarinius linkėjimus – mandalas. Padės vaikų lopšelio-darželio „Versmė“ auklėtiniai ir logopedės: Lidija Maciulevičienė, Virginija Česonienė, Brigita Balčiauskaitė ir Edita Urbonienė.

Vaikų centre „Gerviukas“ (Taikos pr. 81A)
Balandžio 27 d. 10.30 val. „Knygų mūšis“. Literatūrinė viktorina Klaipėdos mokyklų 3-ių klasių moksleiviams.

Programa parsisiuntimui 

Žiniasklaidoje:

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė: kartu mes kuriame ateitį http://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/menas-ir-pramogos/nacionaline-lietuvos-biblioteku-savaite-kartu-mes-kuriame-ateiti-860202