Bibliotekoje – atminties vakaras, skirtas Ievai Simonaitytei, Mažosios Lietuvos etnokultūros metraštininkei

2017-11-07

Lapkričio 18 d. 15.00 val. Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Pempininkų padalinyje (Taikos pr. 81A) pristatoma Šilutės Hugo Šojaus muziejaus etnografinio ansamblio „Ramytė" programa „Ieva Simonaitytė – Mažosios Lietuvos etnokultūros metraštininkė". Prisiminsime papročius, prietarus, patarimus, dalijamus rašytojos veikėjų lūpomis, pagiedosime savo krašto giesmes.

Simonaitytės kūryba – neišsenkantis Mažosios Lietuvos etnografijos šaltinis. Skaitydami jos raštus, randame ,,dikčiom tropniai" pristatytus papročius, susijusius su pagrindiniais gyvenimo įvykiais: krikštynomis, įžegnojimu, vestuvėmis, laidotuvėmis. Šilutės Hugo Šojaus muziejaus folkloro ansamblis ,,Ramytė" (vadovė Giedrė Pocienė) savo programa ,,Ieva Simonaitytė – Mažosios Lietuvos etnografijos metraštininkė" nori pasidalinti su visais tuo, ką surado, kas buvo artima pačiai rašytojai, kas brangu kiekvienam lietuvininkų krašte gyvenančiam.

Maloniai visų laukiame!