Jevgenija Škaliova pristato fotografijos parodą „Slenksčiai“

2017-05-16

Jevgenija Škaliova pristato fotografijos parodą „Slenksčiai“

Gegužės 18 d. 18 val. Meno skyriuje (J. Janonio g. 9) atidaroma Jevgenijos Škaliovos fotografijos paroda „Slenksčiai“. Paroda eksponujama iki birželio 10 d.

 Autorė apie parodą:

„Šioje parodoje nagrinėju ryšius tarp realybės ir vaizduotės, atminties ir patirties. Remiuosi atrastais, nesurežisuotais vaizdiniais, kurie sukėlė man ypatingus jausmus ir paskatino mintyse kurti istorijas apie nufotografuotų vietų gyventojus, lankytojus ir paliktų daiktų savininkus, kurių buvimas suvokiamas tik iš ženklų, liudijančių egzistavus vienokius ar kitokius kontaktus. Šie žmonės „pereina“ per visus parodos kūrinius kaip žiūrovo vaizduotės sukurtos efemeriškos būtybės, verčiant jį pastoviai peržengti slenkstį tarp realybės ir įsivaizduojamo pasaulio.
Tačiau žiūrovui „detektyvui“ stebint fotografijas ir kuriant nuosavas istorijas ar bandant įspėti mano sukurtas, reikštų įžvelgti tik paviršinį sluoksnį, po kuriuo smalsus, atidus žvilgsnis pamatys daug kitų, sudėtingesnių vaizduotės ir realybės sąsajų.
Ar įmanoma peržengus slenkstį tarp realaus ir įsivaizduojamo pasaulio grįžti atgal pro tas pačias duris? Iš kokių atsiminimų – realiai buvusių ar įsivaizduotų - susikuria mūsų patirtis? Man įdomias temas kviečiu stebėti ir analizuoti kartu.“

Jevgenija Škaliova gimė 1984 metais Klaipėdoje. Šiuo metu studijuoja šiuolaikinį meną ir medijas Vilniaus dailės akademijoje. Savo kūryboje menininkė nagrinėja tapatybės, vaizduotės, intuicijos, judesio ir garso įtakos klausimus. Dirba įvairiomis technikomis, tačiau daugiausia dėmesio skiria fotografijai, tapybai ir koliažui, neseniai pradėjo kurti ir performansus.