Suaugusiųjų aptarnavimo ir informacijos skyrius

2017-11-10

Adresas: Turgaus g. 8, LT-91247
Skyriaus vedėja Loreta Liutkutė
Tel.: (8 46) 314723
El. paštas: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. , Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

Vyriausioji bibliotekininkė Birutė Jakštienė
Tel.: (8 46) 314723

Darbo laikas

Skyriaus uždaviniai – formuoti Bibliotekos informacijos paieškos šaltinių sistemą, jos pagrindu teikti vartotojams bibliografines, informacines paslaugas, organizuoti vartotojų supažindinimą ir mokymus naudotis tradicinėmis ir naujomis informacinėmis technologijomis. 2004 m. rugsėjo mėnesį įdiegta LIBIS Skaitytojų aptarnavimo posistemė. 2010 m. įdiegta bibliotekos skaitytojų savitarnos sistema: knygų apsaugos sistema (varteliai), savitarnos dokumentų išdavimo/grąžinimo įrenginys su integruota stebėjimo kamera.

• Abonementas
  • Skaitykla
  • Vieša interneto prieiga

Ištekliai

• Universalus dokumentų fondas - 47 tūkst. vnt. per 38,7 tūkst. pav. spaudinių. Į Skaitytojų aptarnavimo skyriaus fondus patenka visų pavadinimų spaudiniai, kuriuos įsigyja biblioteka, išskyrus vaikų literatūrą.
  • Kasmet užsakoma per 95 pavadinimų periodinių leidinių.
  • Fonde yra per 3 tūkst. pav. bibliografinių, informacinių ir kraštotyros leidinių. Lietuvių išeivijos dovanos: "Lietuvių enciklopedija" 36 t. (išleista Bostone), B.Kviklio enciklopedija "Lietuvos bažnyčios" 6 t. (išleista Čikagoje), "The New Encyclopedia Britannica" 32 t. ir t.t.
  • Kraštotyros fondą sudaro per 730 pav. leidinių apie Klaipėdą.
  • Teminiai periodinių leidinių straipsnių aplankai šiomis temomis<Klaipėdos istorija> <Klaipėdos senamiestis> <Istorijos ir kultūros paminklai> <Kultūros istorija> <Prisiminimai apie Klaipėdą> <Bibliotekos> <Klaipėdos priemiesčiai ir apylinkės> <1923 metų sukilimas> <Sausio 15-oji> <Klaipėdos miesto gatvės> <Klaipėdos miesto augimas ir plėtra> <Klaipėdos dramos teatras> <Klaipėdos muzikinis teatras> <Skulptūrų parkas> <Klaipėdos menininkai> <„Švyturio“ alaus daryklos istorija> <Personalijos> <Turizmas. Vandens turizmas> <Transportas. Klaipėdos uostas. Uosto įmonės> <Pramonė> <Naftos pramonė. Būtingės terminalas. „Klaipėdos nafta“> <Gamtos apsauga> <Mažoji Lietuva> <Muziejai> <Kuršių nerija. Palanga> <Klaipėdos apskritis skaičiais. Statistika>
  • Vartotojams sukurtos 8 kompiuterizuotos darbo vietos su interneto prieiga.
  • 1 kompiuterizuota darbo vieta neįgaliems, kurioje įdiegta Jaws programa - silpnaregiams, Magic - neregiams.
  • Skaitykloje nuolat veikia Klaipėdos dailininkų parodos.
  • Kraštotyros fondą sudaro per 730 pav. leidinių apie Klaipėdą.
  • Duomenų bazės
  • Skyriaus darbuotojos nuo 2005 metų dalyvauja LIBIS Analizinės bibliografijos duomenų bazės kūrime, aprašo straipsnius iš laikraščių „Vakarų ekspresas“, „Vakarų Lietuva“, almanacho „Baltija“.

Paslaugos