Neformaliojo vaikų švietimo programos bibliotekoje

2017-03-14

Neformaliojo vaikų švietimo programos bibliotekoje

Jaunieji bibliotekos lankytojai (6-14 m. vaikai) kviečiami dalyvauti Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos neformaliojo vaikų švietimo užsiėmimuose. 

Neformaliojo vaikų švietimo programos tikslas – didinti vaikų motyvaciją skaityti tradicines ir elektronines knygas ugdant informacinius įgūdžius bei informacines ir technologines kompetencijas, įgytas žinias pritaikant kūrybinių sumanymų įgyvendinimui.

Užsiėmimai organizuojami: Vaikų skyriuje, „Ruoniuko“, „Pelėdžiuko“ filialuose ir Pempininkų filialo Vaikų centre. Užsiėmimai finansuojami mokinio krepšelio lėšomis.

Programa „Būk išmanus“
„Ruoniuko“ filiale
(Kalnupės g. 13, tel. 8-46-366542)

Norite tapti sumanesni už savo bendraamžius ir nustebinti ne tik juos, bet ir artimuosius? Lankykite programą „Būk išmanus!“. Programos metu 6–14 metų vaikai ir paaugliai išmoks ne tik naudotis pagrindinėmis informacijos paieškos galimybėmis, gebės greitai ir teisingai surinkti informaciją, lavins socialinius ir kūrybinius įgūdžius, bet ir mokysis teksto rašymo, formavimo pagrindų, įgus rašyti kompiuteriu lietuviškomis raidėmis, susipažins su bibliotekos fondų įdomybėmis. Dalyviai išbandys socialinio teatro galimybes, aktualios paaugliui temos bus inscenizuojamos ir aptariamos.   

Programa „Linksmieji užsiėmimai vaikų bibliotekoje“
Vaikų skyriuje
(Danės g. 7, tel. 8-46-314719)

Programos „Linksmieji užsiėmimai“ dalyvių laukia kūrybinės veiklos ir įdomiai praleistas laikas. Vaikai taps sumanesni, greitesni – sužinos, kaip ieškoti, surasti ir taikyti informaciją, pažins jos ieškojimo priemones, orientuosis virtualioje informacijos šaltinių gausoje, supras, kam reikalingas saugumas virtualiame pasaulyje. Darbą kompiuteriu paįvairins įdomios praktinės užduotys, testai.


Programa „Samlsučiai“

Pempininkų filialo Vaikų centre 
(Taikos pr. 79/81A, tel. 8-46-344604)

Jei esate kūrybiški, ieškote nenuobodžių užsiėmimų, norite tobulėti, rinkitės „Smalsučių“ programą. Dalyvių lauks daug įdomybių: orientaciniai, teminiai stalo žaidimai, improvizacinio teatro kūrimas, konstravimas, pažintis su el. knygomis, garsiniai knygų skaitymai, literatūros analizė, diskusijos ir laisvalaikio žaidimai lauke. Taip pat bus ugdomi informaciniai gebėjimai, gaminamos mielos smulkmenos, saldūs Karlsono patiekalai. 
Kartu su bičiuliais puoselėsite tolerantišką ir draugišką bendravimą, pirmausite žinių pasaulyje, ugdysite laisvą mąstymą, o prieš užsiėmimus ir pertraukėlių metu smagūs mankštos pratimai padės lavinti ištvermę ir suteiks teigiamų emocijų.
 

Programa „Smalsiausieji - bibliotekoje“
Pempininkų filialo Vaikų centre (Taikos pr. 79/81A, tel. 8-46-344604)

 Jei norite smagiai praleisti laiką bei lavintis – programa „Smalsiausieji – bibliotekoje“ skirta kaip tik Jums! Užsiėmimuose dalyvaujantys vaikai ir paaugliai galės ugdyti net keletą talentų – tam numatytos įvairios meno rūšys, skirtingos temos ir darbo metodai.

Vyks teorinė bei praktinė (pasitelkiant žaidimus, papročius, išvykas) pažintis su mus supančiu pasauliu, skirtingomis kultūromis. Programos dalyviai susipažins su biblioteka, bibliotekininko profesija, knygomis vaikams, galės dalyvauti viktorinose, vaidinti, kūrybinėse dirbtuvėse iliustruoti knygas, pasigaminti savo mėgstamą pasakos veikėją.
 

Programa „Skaitai knygas – kaupi žinias“
„Pelėdžiuko filialas“
(Tilžės g. 11, tel. 8-46-256224)

Programoje „Skaitai knygas – kaupi žinias“ kviečiami dalyvauti vaikai, kurie nori tapti nepralenkiami informacinių gebėjimų srityje: įgyti naujų žinių, naudotis duomenų bazėmis, elektroninėmis knygomis, pasitelkus kompiuterines informacines priemones rasti reikalingą informaciją. Dalyvių taip pat laukia pasakų ekranizacija pasitelkiant šešėlių teatrą ir loginiai žaidimai. Užsiėmimų metu vaikams numatomas laikas pamokų ruošai, suteikiamos bibliotekoje prieinamos informacinės priemonės, kompiuterinė technika ir patraukli, jauki erdvė.

 


Nuotraukų galerija