Varžytuvės „Kokia galva, tokia ir kalba“

2018-05-07

Varžytuvės „Kokia galva, tokia ir kalba“

Patarlė byloja - „Kokia galva, tokia ir kalba“ (jei esi protingas, moki gražiai, vaizdžiai kalbėti). Išsiaiškinti kas, kurioje klasėje didžiausias galvočius, kvietė Pempininkų bibliotekos vaikų centras „Gerviukas“ (Taikos pr. 81A). Bibliotekoje buvo surengtos smulkiosios tautosakos varžytuvės, skirtos Lietuvių kalbos dienoms. Varžytuvių metu vaikai jėgas išbandė 3-uose turuose: patarlės, vaizdingi posakiai, linksmybės.

Varžytuvių dalyviams teko pamankštinti ne tik smegenis (aiškinant patarles bei vaizdingus posakius, spėliojant paukščių balsus), bet ir liežuvį (sakant greitakalbes) bei vaizduotę (vaidinant palyginimus). Viena didžiausių intrigų vaikams – paskutinysis super klausimas, kurio metu vaikai gali savo atsakymu rizikuoti arba ne (kitaip tariant, nuspręsti – ar geriau žvirblis rankoje, ar briedis laukuose).

Varžytuvėse „Kokia galva, tokia ir kalba“, vykusiose kovo – gegužės mėnesiais sudalyvavo 10 klasių iš įvairių Klaipėdos mokyklų.

Smulkioji tautosaka turtina kalbą, todėl tikimės, kad dalyviai ne tik smagiai praleido laiką.

Nuotraukų galerija