Advento vainikas Pempininkų bibliotekos vaikų centre „Gerviukas“

2018-01-02

Advento vainikas Pempininkų bibliotekos vaikų centre „Gerviukas“

Pempininkų bibliotekos vaikų centro „Gerviukas“ (Taikos pr. 81A) darbingus 2017-us metus vainikavo itin didelio susidomėjimo sulaukusi edukacija „Advento vainikas“. Pastarąjį padėjo nupinti net 246 įvairaus amžiaus vaikai.

Šio užsiėmimo metu mažieji lankytojai susipažino su advento simboliais ir prasme: kiekvienas simbolis, kuriuo puošiamas vainikas, buvo susijęs su tam tikra šio paslaptingo laikotarpio tradicija. Apskritimas iš eglių šakelių mums reiškia nesibaigiantį metų ratą; žvakės – šviesos pergalę prieš tamsą; kaspinas, kuriuo rišamos šakelės, įpareigoja būti vieningus; varpeliai – stengtis būti ramesnius; riešutai simbolizuoja pasninką, o senoviniai eglutės žaisliukai – šio laikotarpio darbus ir pramogas. Pindami vainiką vaikai ne tik susipažino su tradicijomis, bet jas išgyveno spėliodami mįsles, vieningai šokdami advento ratelį, „kepdami“ pasninkišką picą.

Jei vainiką „papuoštume“ vaikų centro „Gerviukas“ šiais metais įvykdytomis veiklomis, jis būtų itin spalvingas. Tokie užsiėmimai, kaip „Švęskime Lietuvos gimtadienį“, „Pasislėpusios raidės“, „Kelionė laiku per Klaipėdos istoriją“, „Rengiuosi tautinį kostiumą“, „Knygų mūšis“ – tai tik kelios svarbiausios kultūrinės-edukacinės programos, sukvietusios į biblioteką nemažai darželių ir mokyklų ugdytinių.

Džiugina tai, kad jau ne kartą dalyvavę mūsų veikloje, sugrįžta nemaža dalis vaikų grupių. Šie vaikai bibliotekoje jaučiasi kaip namuose, o išeidami domisi, kada vėl galės pas mus ateiti, ką veiksime kitais metais.

Todėl kitais metais vėl kviesime dalyvauti įvairiose programose, ypatingą dėmesį skirsime Lietuvos šimtmečiui. Na, o metų pradžioje atversime stebuklingą pasakų lagaminą, kur darželinukus pasitiks pasaka „Trys paršiukai“. Laukiame ateinančių vaikų.