Slide Slide

Siekdama archyvuoti, išsaugoti ir įamžinti nykstančius architektūrinės dailės kūrinius Klaipėdos m. savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka 2019 m.  įgyvendino projektą „Monumentalioji dailė architektūros labirintuose: praeitis ir dabartis“, kuriuo pradėjome  skaitmeninti monumentaliąją ir taikomąją dailę Klaipėdos miesto ir visos apskrities visuomeniniuose ir sakraliniuose objektuose. 2019 m.  buvo  suskaitmenintos  freskos ir šiuolaikinė  sieninė tapyba, o 2020-ieji paskirti vitražams.

Surinktos medžiagos pagrindu sukūrėme interaktyvų žemėlapį – vedlį, kuris  padės jums susipažinti su Klaipėdos apskrities monumentaliąja ir taikomąją daile bei šiuolaikine sienine tapyba, kuri gražiai įsilieja į dabartinį urbanistinį peizažą ir tampa neatsiejama miesto dalimi. Žemėlapis nuolat pildomas naujais ar naujai atrastais objektais.

Žemėlapyje  rasite freskų, sieninių tapybų, vitražų sunaikintų ir išlikusių objektų nuotraukas, meno kūrinių atsiradimo  istorijas bei metrikas, kuriose nurodyti pagrindiniai kūrinių parametrai: autorius, sukūrimo data, užimamas plotas, objekto lankymo galimybės. Rasite ir realiam freskų aplankymui skirtus tris maršrutus. Žemėlapyje vaizduojamų objektų ir maršrutų valdymui – (ne)rodymui žemėlapyje spauskite šalia žemėlapio pavadinimo esantį mygtuką.

Žemėlapyje objektai žymimi sekančiai:

isore

SIENINĖ TAPYBA IŠORĖJE

vidus

FRESKOS VIDUJE

vitrazai

VITRAŽAI

vitrazai2

NEIŠLIKĘ VITRAŽAI

Pagal projektą taip pat sukurtas valandos trukmės režisieriaus Algimanto Jarukaičio ir Meno skyriaus vedėjos Birutės Skaisgirienės
dviejų dalių dokumentinis-edukacinis filmas „Monumentalioji tapyba architektūros labirintuose: Klaipėda“


Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba